Skocz do zawartości

odrzucona [Propozycja] Zablokowanie smoke

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, propozycja polega na zablokowaniu smoków. Powodów jest kilka:

Istnieją cfg które z łatwością pozwalają graczowi widzieć przez nie, albo nawet starczy zabawa w ustawieniach, co trochę irytuję gdy ty z jednej strony masz kompletnie szaro bo smoke działa jak powinien, a nagle z drugiej strony ktoś z awp trafia 100% jak by nigdy nic;

oraz często (czyli zawsze) smoke jest używany dla korzyści indywidualnej, czyli rzucę smoke tam gdzie ja potrzebuję przeszkadzając 10 innym osobom z mojej drużyny, czyli częściej przeszkadza własnym niż przeciwnikom.

Zwiedziłem pare serwerów gdzie tak to działa i było całkiem przyjemnie, może warto to też tu wprowadzić? :)

Edytował/a przez Mムrco

20191003_012450.gif.7358638402f59237906782c021481900.gif

41 minut temu, Nicekovsky napisał:

Może jeszcze zablokujmy flesze bo też rzucisz tam gdzie potrzebujesz i możesz oślepić swoich :pies:

Smoke służy do zasłonięcia danej miejscówki np brama na dolnym midzie, aby ct mogło spokojnie przejść na B czy uniemożliwienie zobaczenia ile poszło na ten bombsite oraz gdzie się ustawili. Skoro uważasz że dany gracz używa niedozwolonego cfg lub jakiś ustawień to zgłoś takiego delikwenta :)

Przepraszam że tak chaotycznie napisane :>

Nie oślepisz swoich na dd2#2 =)

Ty sobie zasłonisz brame na dolnym midzie, ja za to nie mam jak pilnować gali, albo zobaczyć co się dzieje na pochylni po drugiej stronie bramy. Jeden z wielu przykładów gdzie smoke pomaga tobie a przeszkadza innym =) 

Za często widze jak ktoś który biegnie na B rzuca smoke, skacze, przeszedł już i dopiero wtedy smoke się włącza, rozumiesz co to znaczy? Oraz jeśli tak się obawiasz awp z respa tt, to wiedz że ta mała szpara jaką widzą nie starczy by Cię zdjąć bo nikt nie ma tak dobrego czasu reakcji, jeśli ktoś Cię zdejmie to dlatego że randomowo strzela, tak jak mi się zdarza, licze 3 sekundy na respie tt i zaczynam strzelać, smoke czy nie, czasem wchodzi czasem nie. 

PS: Dzięki za udowodnienie drugiego punktu :D

EDIT: @Nicekovsky Jak tt widzi jak leci jeden, drugi, trzeci smoke i nikt nie przechodzi przez brame, już wiedzą że B nie jest puste, to już zakładają że ktoś tam jest, no moim tokiem myślenia ukrycie na B paru ct nie jest warte poświęcenia 1/3 mapy czyli całej pochylni, gali i zielonego :p (już pomijając że też fajnie jest wyciągnąć awp na bramie i zdjąć tych dwóch kamperów z respa tt, choć nie zawsze to też wychodzi :D )

Edytował/a przez Mムrco

To serwer ffa, nie potrzeba blokować smoke gdyż na tym poziomie nie wiele to zmienia w rozgrywce, a jeśli ktoś specjalnie utrudnia grę to można takiego delikwenta szybko usunąć z serwera. 

4 minuty temu, BaQsny* napisał:

To serwer ffa, nie potrzeba blokować smoke gdyż na tym poziomie nie wiele to zmienia w rozgrywce, a jeśli ktoś specjalnie utrudnia grę to można takiego delikwenta szybko usunąć z serwera. 

Właśnie dla tego że to jest serwer ffa a nie jakiś ranked z cs:go drużyna nie jest tak zgrana i zamiast sobie pomóc to sobie przeszkadza, i właśnie dla tego to jak najbardziej bardzo przeszkadza w wielu, wielu sytuacjach, naprzykład już została omówiona jedna z nich z @Nicekovskyi zobacz ile problemów, a to tylko 1 przypadek był.

Każdy ma inne plany, serwer jest pełny cały dzien a w nocy ma nawet 15 osob caly czas czasem, każdy ma inne plany i inaczej chce grać, nie da się zgrać wszystkich to przynajmniej fajnie by było grać tak by jeden drugiemi nie deptał stóp.

Edytował/a przez Mムrco

Hej. 

Ja nie widzę potrzeby usuwać tego granatu. Zgodzę się, że wiele osób wyrzuca ten granat gdzie popadnie, jednak są też gracze, którzy używają go rozsądnie. NP. Ja będąc w TT zasłaniam smokiem bramę na środku, bo wiele ludzi z CT jest wpatrzonych w gale i ma łatwe kille. To samo tyczy się zielonych, gdzie też CT jest wpatrzone w skrzynki. Często też rzucam smoke'a idąc longiem, tam gdzie jest resp CT, bo wiele osób też tam czeka na fragi z awp. Poza tym od jednego smoke nie masz tak szaro, że nic nie widać. Zasłaniając bramę na środku trzy osoby musiały granat dymny rzucić, żeby nic nie było widać. 

1 godzinę temu, Mムrco napisał:

Ty sobie zasłonisz brame na dolnym midzie, ja za to nie mam jak pilnować gali

Ja gale pilnuję ustawiając się przed schodami, a nie wychodząc tak, żeby mieć na widoku zielone, dolny i środek :v Jestem na nie.

8 minut temu, Mムrco napisał:

proszę byś to wzieła pod uwagę, nie wykluczam że są ludzie któzi umieją rozsądnie używać smoke, ale mówie o tym że na serwerze gdzie jest 30 osób większość czasu nie da się zgrać wszystkich, jak napisałem wcześniej, każdy ma inne plany, to minimum co można zrobić to uniknąć by każdy deptał sobie nawzajem stopy :p

Rozumiem Twoje niezadowolenie, bo sama się denerwuje kiedy dwóch CT rzuci mi smoke na gale, a ja stoję na romanie z awp i nie mam co zrobić. Jednak usunięcie granatów dymnych nie jest dobrym rozwiązaniem. Do niektórych rzeczy trzeba się niestety przystosować i obrać inną strategię. Odkąd pamiętam, podczas gry, są takie niemyślące debile, co rzucają smoke gdzie popadnie, a potem giną bo mają jakieś ADHD w dupie, ale od zawsze takie osoby były na serwerze i jak już napisałam, trzeba obrać inną strategię i się dostosować. 

Edytował/a przez ZrobieCiNalesniki:)
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

jd123

1 minutę temu, ZrobieCiNalesniki:) napisał:

Hej. 

Ja nie widzę potrzeby usuwać tego granatu. Zgodzę się, że wiele osób wyrzuca ten granat gdzie popadnie, jednak są też gracze, którzy używają go rozsądnie. NP. Ja będąc w TT zasłaniam smokiem bramę na środku, bo wiele ludzi z CT jest wpatrzonych w gale i ma łatwe kille. To samo tyczy się zielonych, gdzie też CT jest wpatrzone w skrzynki. Często też rzucam smoke'a idąc longiem, tam gdzie jest resp CT, bo wiele osób też tam czeka na fragi z awp. Poza tym od jednego smoke nie masz tak szaro, że nic nie widać. Zasłaniając bramę na środku trzy osoby musiały granat dymny rzucić, żeby nic nie było widać. 

Ja gale pilnuję ustawiając się przed schodami, a nie wychodząc tak, żeby mieć na widoku zielone, dolny i środek :v Jestem na nie. 

Napisałaś wypowiedż w tym samym czasie gdy odpowiedziałem @BaQsny*, proszę byś to wzieła pod uwagę, nie wykluczam że są ludzie któzi umieją rozsądnie używać smoke, ale mówie o tym że na serwerze gdzie jest 30 osób większość czasu nie da się zgrać wszystkich, jak napisałem wcześniej, każdy ma inne plany, to minimum co można zrobić to uniknąć by każdy deptał sobie nawzajem stopy :p

Gość dontpusz3k

Nawet nie chce mi się czytać odpowiedzi, jestem na NIE, jestem graczem, który raszuje i nie mam zamiaru być ściąganym za każdym razem gdy wejdę do ciemni albo będę przebiegał galę. Już nawet nie mówię, że longiem też nie wejdę bo 20 awp się ustawi na romanie i tyle będzie z tej zabawy.

4 minuty temu, DontPush napisał:

Nawet nie chce mi się czytać odpowiedzi, jestem na NIE, jestem graczem, który raszuje i nie mam zamiaru być ściąganym za każdym razem gdy wejdę do ciemni albo będę przebiegał galę. Już nawet nie mówię, że longiem też nie wejdę bo 20 awp się ustawi na romanie i tyle będzie z tej zabawy.

To poczytaj bo nie chce mi się pisać 3 razy to samo, twój to jest kolejny przypadek gdzie gracz CT myśli tylko o sobie a ktoś kto ma inne plany jedyne co może zrobić to iść na spacer z psem odetchnąć :>

Edytował/a przez Mムrco

Co do całej propozycji osobiście jestem jak najbardziej na nie...

Każdy gracz na serwerze korzysta z granatów według własnych potrzeb. Owszem jednemu może to przeszkadzać a drugiemu jednak nie, ponieważ posłuży mu to za "obronę". (pamiętajmy że serwer budują gracze i nie jesteśmy sami na serwerze)

Jeśli już zdarzy się taka sytuacja w której informujesz gracza by tego nie robił a on za każdym razem jednak robi to samo wtedy możemy uznać że gracz utrudnia nam grę celowo i możesz zgłosić to adminowi chyba że go nie ma to możesz użyć komendy /zglos.
(3.9 Przeszkadzanie, brak teamplay, utrudnianie gry (rzucanie swoim graczom smoke pod bramę, bugowanie bomby, nie wykonywanie celów itp.) - [Kick - Ban 5 min. - Ban 1 h] ). 

Myślę, że poprzednicy wyjaśnili co nieco na ten temat. Od siebie dodam, że nie będziemy blokować smoke przez garstkę graczy, granat dymny służy do utrudnienia zlokalizowania graczy, zasłonięcia się  by uciec czy skrócić. Do tego jeśli ktoś celowo rzuca granat pod nogi to wtedy takiego gracza można zgłosić gdyż podchodzi to pod utrudnianie gry innym graczom.

• Kufel piwa 1

12.png.45092f5f2612733f4a63d93d04e35668.png.ba4be6fcd68ab3f43a871cc3e32d88d3.png

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Utwórz nowe...