Skocz do zawartości

odrzucona Poprawa komfortu graczy w pobijaniu rekordów

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, grając już jakiś czas na serwerze zauważyłem wiele różnych innowacji, które znacznie poprawiają komfort rozgrywki ale jak na tak dobrze rozwinięty pod względem technicznym serwer uważam że powinna być tutaj jeszcze jedna rzecz mianowicie box'y 

Zapytacie się pewnie czym są owe pudełka - otóż box'y to lepsza dopracowana forma tego co obecnie znajduje się na serwerze, pozwalają one na ustalenie punktu startu i końca mapy.

Ale dlaczego box'y są lepsze od owego systemu? - w przeciwieństwie do niego w box'ach można ustalić punkt startowy, który definiuje gdzie timer ma zacząć zliczać czas, czyli zamiast ciągłego respawn'owania się w celu znalezienia odpowiedniej pozycji startowej możemy się po prostu do niej udać bez utraty cennych sekund.

W jaki sposób będzie startowany czas? - jak sama nazwa wskazuje box to pudełko, a więc admin ma za zadanie postawienie owego box'a tak aby spawn'ujący się gracze byli w jego obrębie, po opuszczeniu tego sześcianu timer zacznie zliczać czas.

A co jeżeli gracz zacznie się rozpędzać będąc w box'ie? kiedy gracz jest w obrębie box'a każda inna aktywność niż chodzenie aktywuje timer (kucanie, skakanie, etc)

Plusy box'ów

- Każdy czas będzie startowany od tego samego momentu co sprawi że nie będzie potrzeby szukania najbliższego respa

- Brak konieczności trzymania "w" od razu po zrespieniu, aby nie tracić czasu

- Dużo większa swoboda w manewrowaniu rozmiarem z poziomu gry, co pozwoli na lepsze ich umieszczenie

- Wszyscy będą mieli równe szanse w rywalizacji o czas w topce

- Ułatwienie dla nowszych graczy trybu i większy komfort dla starszych

- Satysfakcjonujący efekt po pobiciu rekordu mapy 

- Rodzaj box'a, który teleportuje terrorystę na swój spawn kiedy będzie próbował opuścić teren

I pewnie wiele innych, które dostrzeże każdy z was

To i trochę więcej przedstawiłem w tym filmiku:

Całe box'y można edytować i dostosować do potrzeb serwera 

Tutaj kilka moich propozycji:

- Włączyć widoczność granicy box'ów poza menu (kwadrat na podłodzę) dla wszystkich graczy

- Zmiana efektu po pobiciu na krwiście czerwony 

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących box'ów proszę pytać niżej

@dr1.png Alibabskoo dr2.png Efekt po zbiciu daje pozytywne uderzenie po pobiciu i potrafi wprawić w euforie po 504 próbie pobicia rekordu, a nie tak jak teraz tylko jakiś napis w konsoli (Kiedy używasz hud_draw 0), który nie daje za dużej satysfakcji

@Dystopia Spamowanie dr_respawnem jest obciążeniem. Po za tym jaki sens ma spamowanie żeby dostać tego jedynego respa a jak się nie uda to jeszcze raz to samo to tylko irytuje, nawet jak ci starsi gracze będą robić to samo to na pewno nie w takiej skali, i uwierz jak raz na tym zagrasz nie będziesz chciał grać tak jak teraz, trochę książka po okładce. Tak naprawdę każdy chce mieć fajny czas i wyższe miejsce w topce, a nawet jeśli są ci którzy mają wywalone to czemu nie ułatwić życia tym drugim?. "Dodajmy do tego, że na niektórych mapach jest kilka możliwości dobrego startu i nie każdy zaczyna w taki sam sposób" po co kilka jak może być nieskończoność?. Efekt jest tylko dla tego co pobił rekord inni mogą mieć jakiś napis na czacie. Wszystko włożone żeby osiągnąć cel kiedy widać efekty daje satysfakcje, ale to jest taka wisienka na torcie która nie motywuje ale ma takie pozytywne uderzenie (Zawsze małe smaczki najbardziej cieszą). Topke ma kilka osób.. przecież topka jest po to żeby miało ją tylko grono tych najlepszych/największych tryhardów. Ja na tym systemie box'ów grałem na dr zanim w ogóle zacząłem robić cokolwiek na speedrunie.  Tak naprawde speedrun jest bardziej takim serwerem treningowym do dr.

Na filmiku użyłem box'ów z paczki do speedruna tutaj same box'y:

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=176678

Box'y z paczki nie mały .sma ale jak będzie potrzeba mogę je wysłać na pw

Przesyłam sam box_system z allied'ów też w tym poście

box_system.rar

Edytował/a przez DaszerT
  • Kufel piwa 8

Zacznę od tego że ciekawa propozycja. Pisałeś ją lekko od 2 miesięcy ale jak już napisałeś to fajnie jest to zobrazowane. Jestem za dodaniem ich, a dlaczego?:

- nie będzie potrzebne spamowanie "dr_respawn" 2137 razy na respie tylko po to żeby znaleźć dobry resp;

- jeśli plugin może blokować wyjście z TT to całkiem spoko sprawa, odejdzie jeden punkt z taryfikatora (chyba że będzie się bugował i nie będzie można wejść przez to do TT);

- efekt pobicia rekordu niby fajny wizualnie, ale raczej zbędny.

A minus jest jeden taki że trzeba byłoby dodać boxy na każdą mapę, co nie zajęłoby jednego dnia patrząc na ilość map jakie są na serwerze. Mimo to jestem za ich dodaniem od następnego resetu.

Edytował/a przez Alibabskoo
  • Kufel piwa 1

alikapskoo.gif

• Redaktor

Na moje bez sensu. Dowalimy plugin obciążając serwer a nie zmieni to za wiele. I tak punkt startowy będzie obejmował cały resp, więc gracze z przyzwyczajenia i tak będą robić jak robili, a Ci co nie tryhardują to w ogóle będą mieli wywalone. Zresztą połowa jak nie więcej tego kompletnie zbędna. TO NIE JEST SPEEDRUN. I tyle i aż tyle. Obecnie też szanse są równe, tylko na innej zasadzie, boxy nie zmienią nic poza regułąmi gry a rezultat będzie taki sam. Dodajmy do tego, że na niektórych mapach jest kilka możliwości dobrego startu i nie każdy zaczyna w taki sam sposób. A jakieś efekty przy biciu rekordu? Po co to komu? Pierwszy miesiąc będzie tego spam że ludzie będą mieli dość, potem jak raz na tydzień to kto zobaczy to będzie widowisko. Zresztą jak ktoś potrzebuje taniego efektu przy pobiciu rekordu dla motywacji, to kiepściutko z takim, sam czas i włożony wysiłek mają dać poczucie spełnienia gdy się zbije własny czas, a tym bardziej jak machnie topkę, które obecnie ma kilka osób. 

• Kufel piwa 4

14314775.714999996_dys.png.0e4ea06651ac0a6496689f1ffed180c9.png

==============================================

{Opinia do twórcy tematu}:

• --------) Zobrazowałeś mi lepszy system działania rekordów na mapie, ponieważ naprawdę mgliwe jest spamowanie w konsoli jednej komendy która obciąża jak chłop który wskoczy do ogniska a przy okazji można wyszukać sobie niesamowite miejsce do pozycji startu żeby przebić rekord.
  • --------) Oczywiście jestem za tym pomysłem i popieram twórce tej propozycji że w ogóle miał zamiar cokolwiek zrobić w tej sprawię a nie walić w beczułkę i być cichy jak szop. 

• --------)@Dystopiamożliwe że serwer stanie się mniej obciążony niż do tej pory, jeżeli bym się mylił to zawszę można to przetestować na jakiś czas i zrezygnować jeżeli byłby optymalny to mógłby zostać na długi kawalerny czas, nie widzę żeby zobrazowało w ludzi tłum szału o ten system że jest kijowy/beznadziejny/do wyrzucenia bo większość ludzi będzie miała po prostu wywalone jak to działa, pamiętajmy że na serwerze grają starsi gracze ale też młodsi którzy do końca nie będą wiedzieli jak działa rekord i przynajmniej skłoniło by ich do wykonywania nowych czynności na serwerze niż wbijania maksymalnego poziomu na każdej klasie.

• Kufel piwa 1

• Opiekun DeathRun

Jak dla mnie fajna sprawa, zawsze jakieś urozmaicenie no i nie będzie trzeba klikać tego respawnu po miliard razy.
Jestem na tak

• Kufel piwa 1
  • Kieliszek wódki 1

• Junior Administrator

Przede wszystkim odnosząc się najpierw do editów - speedrun to nie jest żaden "serwer treningowy do dr", mapy znacznie się różnią jak i sama rozgrywka, a żadnego połączenia w sposób, jaki został wcześniej napisany to nie mają. Argument, że każdy chce mieć fajny czas i wyższe miejsce w topce również nie jest zbytnio na miejscu, wiele osób nawet na to nie zwraca uwagi.
Jak widać w samej nazwie znajduje się słowo "deathrun", więc nie potrzeba nam tutaj pluginu typowo pod sr, tym bardziej, że jest to serwer, na którym można sobie na spokojnie pograć, przy okazji są klasy dla osób, które mają na tym modzie mniejszy staż, bądź po prostu są całkiem nowe i nie potrzeba czegoś co będzie pod tryhardowanie dla osób, które nie są w stanie wbić się wyżej na sr gdzie grają osoby, które głównie patrzą na czas oraz zazwyczaj są to lepsze osoby niż przeciętny gracz deathrun, więc próba ugrania czegoś pod siebie taką propozycją na zwykłym serwerze jest również niecelnym i słabym strzałem.
Sam efekt? Nie wiem z której strony nałożenie czerwonego efektu i trzęsienie się ekranu jakbym był w ruskim czołgu ma zmotywować, bądź być fajnym "smaczkiem".

• Kufel piwa 7
  • Kieliszek wódki 1

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Utwórz nowe...