Skocz do zawartości

hotnot [Recenzja] The Last of Us 2

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2104717151_Beztytuu.thumb.png.17c35fef1db5d3f19b273cafbe89c8fa.png

Wprowadzenie

Jak tylko usłyszałam pierwsze "plotki" o wyjściu drugiej części The Last of Us, byłam bardzo zdziwiona. I to nie dlatego, że jestem fanką Ellie i Joela, po prostu zdałam sobie sprawę, że dopiero co grałam w pierwszą część odsłony tej gry, który był hitem na PlayStation 3.  Oglądając już pierwszy zwiastun The Last of Us 2 uznałam, że gra ma wielkie szanse na bycie hitem na PlayStation 4..  No i się zaczęło, czekanie na premierę gry, która pierwotnie miała odbyć się dnia 23 maja tego roku, jednak ze względu na COVID-19 została przesunięta na dzień 19 czerwca.  Jako iż dowiedziałam się o prawdopodobnej premierze gry dopiero pod koniec stycznia, to musiałam uzbroić się w dużą cierpliwość. Obejrzałam każdy zwiastun i każdy gameplay z tej gry i powiem tyle, że ogromnie się na tę gierkę "zafiksowałam", a bardzo dobre recenzje tej gry jeszcze to podsyciły.. bo przecież nie każda gra dostaje z miejsca 10/10 w co drugiej recenzji, prawda? 

thumb-1920-927186.thumb.jpg.34962866f6f251887eb4d793fa5ea0fc.jpg

Rozgrywka

Model rozgrywki jest zaczerpnięty z pierwszej części The Last of Us, jednak został oczywiście trochę usprawniony. To co mi się podoba w walce to przede wszystkim dowolność zabicia wroga. Mamy tutaj do wyboru bardzo wiele funkcji. Począwszy od tradycyjnego zabicia nożem lub strzałem w głowę z pistoletu, aż do rozszarpania ciała przeciwnika za pomocą bomby - miny. Nie wspominając tutaj o tym, że możemy albo pójść w manto z przeciwnikami na całego, albo sprytnie się do nich podkradać, oszczędzając w ten sposób cenną amunicje. Co do poziomów trudności, to jest to kwestia indywidualna, bo są one tak różnorodne, że możemy nie tylko zwiększać agresje przeciwników, ale i również zmniejszyć/zwiększyć częstotliwość występowania surowców w grze, które - nie ukrywam - są  bardzo ważne. Chyba nie muszę wspominać, że w The Last of Us 2 podstawą jest eksploracja, na którą trzeba bardzo kłaść nacisk. W grze nie dostajemy nic za darmo. Drzewko umiejętności same się nie rozwinie, a bronie same nie ulepszą, nie mówiąc już o tworzeniu apteczek i koktajlów mołotowa, bądź strzał do łuku. Jednakże eksploracja w tlou2 daje nam również możliwość zapoznania się z historią starych budynków i z ludźmi, którzy tam przebywali.. Chociaż jak dla mnie, nawet jeśli by nie było tych wszystkich dzienników i notatek to i tak bym z chęcią zwiedzała świat The Last of Us 2, bo krajobrazy jakie możemy tam napotkać są tak wspaniałe, że po prostu zapierają dech w piersiach. Przede wszystkim urzekła mnie gra świateł i piękne zachody słońca. Nie wspominając już o wyśmienitej ścieżce audio, której niejedna gra może pozazdrościć tlou2.. Pod tym względem gra jest fenomenalna. 

the-last-of-us-part-2-19-1060x596.thumb.jpg.e041d90fcb2de4f74c6c3c5a49662483.jpg

Fabuła

Bardzo ważnym elementem, dzięki którym gra The Last of Us zyskała miliony fanów na całym świecie, była bardzo dobrze poprowadzona fabuła z ciekawymi postaciami. Niestety fabuła tlou2 dzieli się na dwie części. Pierwsza, jest naprawdę fajna, ciekawa i relaksująca. Poznajemy nowe, ciekawe postacie i dajemy się pochłonąć ciekawej rozgrywce. Niestety w drugiej części fabuły pojawiają się dziwne schody, takie jak niepotrzebne wątki, czasami bezmyślne decyzje postaci i głupie śmierci bohaterów. I pisząc "głupie" wcale nie przesadzam, serio. Niestety, historia Ellie i Joela została sprowadzona niemal do rynsztoku, a ja czasami mam wrażenie, że w sieci znajdziemy fanficki z lepiej poprowadzoną fabułą. Zakończenie pozostawia wiele do życzenia, już nie wspominając o tym, że dwie czwarte gry kierujemy inną postacią, którą bardzo trudno polubić. Choć niektóre osoby bardzo doceniają scenariusz The Last of Us 2, to ja do takich osób zdecydowanie niestety nie należę. Co nie zmienia faktu, że gra jest bardzo interesująca. Trudno tutaj więcej się rozpisać o tym wątku, ponieważ nie chcę nikomu spoilerować gierki.

thumb-1920-927608.thumb.jpg.814c8d9c5fe4e19ccb0bb23c2da36d75.jpg

Opinia końcowa

PLUSY

+ animacje  

+ grafika      

+ rozgrywka   

+ przygoda na długie 30 godzin 

walka

+ kapitalne audio

sztuczna inteligencja przeciwników

bogate możliwości personalizacji poziomu trudności

+ ciekawe zagadki

MINUSY

-  zakończenie

druga część fabuły

słaba wydajność na PlayStation 4 pro

głupie decyzje bohaterów

ŹRÓDŁA;

Spoiler

Jeżeli w artykule jakimś cudem pojawi się spoiler to najmocniej przepraszam. Zapraszam do dyskusji na temat gry w komentarzach. ZA LITERÓWKI I ORTY TEŻ PRZEPRASZAM. To jest tylko moja opinia na temat tej gry, także proszę o wyrozumiałość. ):

• Kufel piwa 1
  • Kieliszek wódki 1
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

jd123

Recenzja bardzo estetycznie napisana, widać że @ ZrobieCiNalesniki:)zna się na grze. Nie mogę ocenić opinii o fabule, ponieważ nawet nie jestem nawet w połowie gry, ale opinii jest tyle, ile ludzi na świecie i żadna nie jest zła. Co do reszty recenzji popieram zdanie Marysi. :pepeLove:

• Lampka wina 1

dasdsadadadsa.jpg.14eee078a5f154d525440b8f3e036374.jpg

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Utwórz nowe...