Skocz do zawartości

[PORADNIK] - Więcej FPS w CS:GO w 2020r.

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób narzeka, że ma mało FPS lub ma ścinki w grze, jak ma słaby sprzęt lub który ma dobry sprzęt w tym poradniku napiszę, jak można zwiększyć FPS'y krok po kroku. Myślę, że każdemu przyda się ten poradnik, jak osoby dużo grają w CS:GO. 
Zapraszam Serdecznie!

1. Sposób. 
Reinstalacja gry
 - odświeżenie gry, załadowanie nowych plików, oraz nowsze pliki. Jak oczywiście wiemy, że VALVE czasami lubi coś zepsuć po aktualizacji. Reinstalacja tzw. odinstalowanie i zainstalowanie gry CS:GO.

2. Sposób. 
Sprawdzenie spójności plików gry - Jeśli nie chcesz reinstalować gry, ponieważ masz słaby internet, a długo Ci się będzie pobierać CS:GO to spróbuj zrobić spójność plików - sprawdzi to, czy któryś z plików nie jest uszkodzony/przestarzały i pobierze go na nowo. Więc jak zrobić: 

KROK PO KROKU...

1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM (prawy przycisk myszy) następnie przejdź do właściwości.
  3. Przejdź do zakładki Pliki Lokalne a następnie wybierz opcje Sprawdź spójność plików gry.

Zdjęcie:
pora-edi.jpg.fbf808388f7c5149326341539b4a1a4c.jpg

3. Sposób. 

Wyłączenie interfejsu Steam -  czyli nakładka w grze, dzięki której możemy komunikować się z naszymi znajomymi czy też przeglądać internet w czasie gry.
Jak wyłączyć:

Zdjęcie:
ddff6595686fe6da9dedc86050eb6404.png

• Musi być tak samo jak na zdjęciu. 

4. Sposób

Ustawienia wideo w grze Ustawienia wideo gry, czyli chyba najbardziej podstawowa kwestia.

Zdjęcia:

1. 

4350d449fbb57be40e9d6bfd739f6135.png

//  Możesz też sprawdzić, ile na danym ustawieniu jest FPS'ów...

Link do Mapy Benchmark:
Link (Kliknij w link)

2. Możesz też wyłączyć "Dźwięk 3D", który też zabiera trochę FPS.
36d8879dac299f60303f8350c55e11fc.png

5. Sposób

Parametry Startowe.  Parametry startowe CS:GO, czyli komendy które wpisujemy we właściwościach gry na Steam. CS:GO posiada kilka przydatnych parametrów, dzięki którym mamy szanse na zwiększenie FPS w CS:GO.

KROK PO KROKU...

1. Przejdź do swojej biblioteki gier na Steam.
  2. Znajdź CS:GO kliknij na niego PPM (prawy przycisk myszy) następnie przejdź do właściwości.
  3. Strona "ogólne"; "Ustaw opcję uruchamiania...".

Zdjęcie:

pora.png.34d40279669e4d4aa42c0f31cee653e8.png

Wpisujemy m.in komendy: 

-nojoy - wyłącza nam wsparcie dla dżojstika w CS:GO

-novid - brak intra na początku jak wchodzimy do gry. 

+cl_forcepreload 1 / 0UWAGA! Dla niektórych komputerach powinna być wartość 0, najlepiej sprawdzić w grze czy ma się więcej FPS'ów na 1 czy 0! 

r_dynamic 0 - Wyłączenie rozbłysku podczas strzelania/fleshy itp.

+mat_queue_mode 2 / -1 - Parametr ten włączy nam wykorzystywanie wszystkich rdzeni naszego procesora dla CS:GO. UWAGA! Jeśli będziesz mieć ustawione na 2 i będziesz mieć spadki FPS'ów, to ustaw na -1!

r_drawtracers_firstperson 0 - Komenda dzięki której wyłączymy efekt lecących kul podczas strzelania z broni.

r_cleardecals - Komenda ta kasuje krew oraz ślady po kulach w momencie jej wpisania, nie tylko pozytywnie wpływa to na nasze klatki na sekundę  ale także na widoczność w grze.

Do tej komendy przydadzą nam się dwa bindy:

bind "shift" "+speed;r_cleardecals"
bind "CTRL" "+duck;r_cleardecals"

• Jeśli korzystasz z net_graphu warto również ustawić go na bind - wtedy będzie się on wyświetlał tylko podczas włączonej tabeli wyników. Ciągłe włączenie net_graphu może powodować spadki FPS.

6. Sposób

Czyszczenie/Aktualizowanie Windowsa + gier itp. 

Przejdźmy sobie do programów które również mogą nam pomóc w zwiększeniu klatek na sekundę.
Na sam początek zainteresuj się programem antywirusowym jeśli jeszcze żadnego nie posiadasz. Uchroni cie on przed wirusami które mogą ci obciążać procesor co wpływa fatalnie na twoje FPS w grze. m.in jakie programy do czyszczenia

Windowsa + gier: 

1. CCleaner

2. Razer Cortex

3. Malvarebytes (program antywirusowy, jeśli się boisz, że coś się stanie to nie ściągaj

4. HWMonitor (można sprawdzić, ile ma stopni CPU, GPU itp...) 

#Pamiętaj

Pamiętaj aby zawsze mieć aktualne sterowniki do swojej karty graficznej jak i dźwiękowej, ponieważ nieaktualne sterowniki również mogą być przyczyną niskich FPS'ów w CS:GO.
Pamiętaj żeby czyścić komputer co 1/2 miesiące, a pastę termoprzewodzącą (nową nakładać, poradniki są na YouTube) co około 2 lata lub co rok (jeśli mamy bardzo wysokie temperatury Procesora i Karty Graficznej to najlepiej nową pastę dać jak wcześniej pisałem). 

Jeśli czegoś zapomniałem dodać lub zrobiłem gdzieś błąd w poradniku, to proszę o komentarz/odpowiedź, myślę, że pomogłem w zwiększeniu klatek na sekundę (FPS). Postaram się edytować temat, jak coś nowego dojdzie do CS:GO parametr itp. 

Miłego dnia/wieczoru. 

Źródło by Sniper 13 oraz moje doświadczenia.

• Kufel piwa 2
  • Szklanka lemoniady 1

Opiekun Serwera Only Mirage 

Mój nick na steam: ":)" 
Mój link do profilu: http://steamcommunity.com/profiles/76561198193284667

Gość dontpusz3k
1 godzinę temu, Kappoochino ☁ napisał:

Ustawienia wideo w grze

Obecnie jest tak, że możesz ustawić najniższą grafikę, ale i tak nadal masz najlepszą możliwą i wszystko Ci się świeci (tak to naprawili) 

Sprawdzenie spójności plików gry

Polecam ten sposób jeśli kogoś wyrzuca z gry - mi pomogło.

CCleaner

Klasyk - polecam czyści lepiej niż niejedna :gwizdze:

Łap piwko!

• Zasłużony
Napisano (edytowany)

Z tego co mi wiadomo to cl_forcepreload 1 nie działa :)

Tu jest wypowiedź pracownika Valve o tej komendzie na temat TF2, który jest na tym samym silniku.

Poza tym dobre kopiuj wklej :)

Edytował/a przez 爪ìᏕìᙀ
  • Kufel piwa 1

22.11.2019 - START SERWERA

02.04.2020 - DD2 #2 TOP1 PL

Screenshot_1.png.c3602336c2ffa62ab92ba6b705c20d0b.png.12b947d62f8c064c5ec3df5fb988981e.png

pobrane.png.cd052f5556f182adcff7e00987e5bf14.png

boncky.png.831e8c64f075656a4aef8e77a30312a9.png

by @ Wąski TDW :pepeFacepalm:

21 minut temu, 爪ìᏕìᙀ napisał:

Z tego co mi wiadomo to cl_forcepreload 1 nie działa :)

Dużo osób pisze, mówi, że ta komenda działa, jak miałem ustawione na 1, to miałem więcej fps niź na 0. 

5 minut temu, dejmanOOOO napisał:

mogłeś dopisać, aby czekali na source 2 :kappa:

Nigdy nie będzie Source 2 :kappa: Może kiedyś nadejdzie ten czas...

• Kufel piwa 2

22 minuty temu, PingwiNek. napisał:

forcepreload 1 może powodować losowe zacinki podczas gry

@Kappoochino ☁możesz też dodać do poradnika zmianę rozdziałki na mniejszą - od razu daje dużego boosta do fps

Odnośnie "forcepreload 1" zgadzam się, że czasami mogą być losowe ścinki, ale trochę można pokombinować żeby nie było ścinek.
Wkrótce dodam do poradnika "rozgdziałke". 

• Kufel piwa 1

• AntyCheat

Mając dość starej daty komputer poradnik nie zaskoczył mnie niczym nowym :LUL: Podziwiam jednak za cały trud i poświęcony czas na napisanie go, napewno niektórym może się przydać.

9 godzin temu, PingwiNek. napisał:

forcepreload 1 może powodować losowe zacinki podczas gry

Masz rację, od nie pamiętam kiedy miałem problemy z losowymi ścinkami w trakcie gry(najczęściej przy zmianie stron) i nie miałem pojęcia o co chodzi, a po usunięciu tej komendy z parametrów startowych problem zniknął :D

• Kufel piwa 1

1.gif.d40a9e61ddcfd2b3f4c319d2ff0b8215.gif.8f398bf329254f03e643adf3e51727f1.gif

-> Steam <-

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Utwórz nowe...