Skocz do zawartości

[Poradnik] Yasuo MID

 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj pierwszy poradnik do gry League of Legends. Chciałbym Wam co nie co napisać o samej postaci Yasuo. Niestety jest to postać zbyt mocna w dobrych rękach, sami pewnie się przekonaliście na własnej skórze kiedy graliście w lola na midzie przeciwko Yasuo, który jest ogarnięty. Yasuo jest postacią nie tylko mocną, ale też mechaniczną, więc w dobrych rękach potrafi zrobić dużo. Niestety spotykamy również ludzi, którzy nie ogarniają gry Yasuo i feedują. Dzisiaj chciałbym to zmienić i przedstawić Wam poradnik "Jak być lepszym Yasuo". Sam jestem jego mainem, więc wiem co będę pisać. Zapraszam! :)

 

Gracze na Yasuo najczęściej idą AFK w League of Legends! - Boop.pl

1) Krótka historia życia Yasuo:

Gdy Yasuo był dzieckiem, często wierzył w to, co mówili o nim inni mieszkańcy wioski — przy odrobinie szczęścia twierdzili tylko, że jego egzystencja była błędną decyzją, a gdy mieli gorszy dzień, że był pomyłką, której nie dało się wymazać. W tych szorstkich wypowiedziach kryło się jednak ziarnko prawdy. Jego matka była wdową wychowującą młodego syna, gdy mężczyzna, który miał stać się ojcem Yasuo, wdarł się do jej życia niczym jesienny wiatr. I zupełnie tak jak słotna jesień odchodzi, tak i on odszedł, zanim w lonii nastała zima. Choć starszy przybrany brat Yasuo, Yone, był jego całkowitym przeciwieństwem — uprzejmym, rozważnym i sumiennym chłopcem — to rodzeństwo było nierozłączne. Kiedy inne dzieci nękały Yasuo, Yone zawsze stawał w jego obronie. Jednak braki w cierpliwości Yasuo nadrabiał swoją determinacją. Kiedy Yone rozpoczął naukę w słynnej wioskowej szkole miecza, młody Yasuo ruszył w ślad za nim i w rzęsistym deszczu czekał, aż nauczyciele zlitują się i otworzą bramy. Yasuo wykazał się naturalnym talentem, co bardzo rozzłościło jego rówieśników, gdyż został jedynym uczniem w przeciągu kilku pokoleń, który zwrócił uwagę Starszego Soumy, ostatniego mistrza legendarnej techniki wiatru. Starzec widział potencjał Yasuo, ale tak jak nie jest łatwo okiełznać wiatr, tak i nowy uczeń ignorował większość nauk. Yone błagał brata, by przestał być arogancki i wręczył mu nasiono klonu, co było w szkole tej największą lekcją pokory. Następnego ranka Yasuo zdecydował się zostać uczniem Soumy i jego osobistym ochroniarzem.

 

2) Podstawowe statystyki:

Nk7wY6t.jpg

Teraz z obrazka na nasze. Yasuo na start posiada:

a) 65 AD (Attack Damage);

b) 0 AP (Abillity Power);

c) 30 Armor;

d) 38 MR (Magic Ressist);

e) 0.78 AS (Attack Speed);

f) 0 CR (Cooldown Reduced);

g) 0 CD (Critical Damage);

h) 704 Movement 

 

3) Umiejętności Yasuo:

a) Umiejętność pasywna

Umiejętność Pasywna - Umiejętności | Yasuo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gryZamiar: Szansa na trafienie krytyczne zostaje podwojona, ale obrażenia krytyczne zostają zmniejszone o 10%.
Determinacja: Yasuo zyskuje Płynność podczas poruszania się - im szybciej to robi, tym szybciej zapełnia się wskaźnik Płynności. Gdy zostanie napełniony, Yasuo osłoni się na 1.5 sekundy tarczą wynoszącą 60 / 65 / 70 / 75 / 80 / 90 / 100 / 110 / 125 / 140 / 160 / 185 / 215 / 250 / 290 / 340 / 400 / 470, w momencie otrzymania obrażeń od wrogiego bohatera lub potwora.
b) Nawałnica stali (Q)

Pierwsze użycie: Yasuo pcha swój miecz do przodu, zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom w zasięgu 475 jednostek - Umiejętności | Yasuo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gryPierwsze użycie: Yasuo pcha swój miecz do przodu, zadając obrażenia wszystkim przeciwnikom w zasięgu 475 jednostek. Umiejętność można aktywować jeszcze dwukrotnie w ciągu 10 sekund.
Drugie użycie: Tak samo jak pierwsze użycie.
Trzecie użycie: Yasuo wymachuje swoim mieczem do przodu tworząc wir powietrzny zadający obrażenia oraz wyrzucający w powietrze wszystkich przeciwników w linii o zasięgu ok. 900. Te użycie zamyka kombinację.
Jeżeli Yasuo użyje Nawałnicy Stali podczas Zamaszystego Cięcia, uderzy ono we wszystkich wrogów dookoła niego. Obrażenia z Nawałnicy Stali mogą być krytycznymi oraz nakładają efekty przy trafieniu na wszystkich trafionych wrogów.
Czas odnowienia nie podlega normalnej redukcji lecz jest zależny od wysokości premii do prędkości ataku. Czas odnowy zmniejsza się o 1% za każdy 1,72% premii do prędkości ataku.
Obrażenia krytyczne zadają dodatkowo obrażenia równe 50% obrażeń ataku Yasuo.

Obrażenia fizyczne: 20 / 40 / 60 / 80 / 100 (+100% obrażeń ataku)

Czas odnowienia: 5 / 4.75 / 4.50 / 4.25 / 4 sekund

c) Ściana wichru (W)

Bierna: Yasuo generuje procent swojej maksymalnej Płynności po każdym użyciu Zamaszystego Cięcia - Umiejętności | Yasuo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gryBierna: Yasuo generuje procent swojej maksymalnej Płynności po każdym użyciu Zamaszystego Cięcia.
Aktywna: Yasuo tworzy ścianę wichru, która powoli przemieszcza się do przodu przez kilka sekund. Ściana blokuje wszystkie wrogie pociski. Ściana utrzymuje się przez 3.75 sekundy.
Wartość generowanej Płynności : 3 / 6 / 9 / 12 / 15 %

Szerokość ściany : 300 / 350 / 400 / 450 / 500

Czas odnowienia: 26 / 24 / 22 / 20 / 18

Zasięg: 400

d) Zamaszyste cięcie (E)

Yasuo doskakuje na określoną odległość przed przeciwnika, zadając mu obrażenia i oznaczając go na chwilę - Umiejętności | Yasuo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gryYasuo doskakuje na określoną odległość przed przeciwnika, zadając mu obrażenia i oznaczając go na chwilę. Yasuo nie może użyć Zamaszystego Cięcia na przeciwniku, który został już oznaczony.

Jeżeli Yasuo skorzysta z Zamaszystego Cięcia kilka razy z rzędu, umiejętność zada dodatkowe obrażenia aż do określonej wartości.
Czas trwania oznaczenia : 10 / 9 / 8 / 7 / 6 sekund

Obrażenia magiczne : 70/ 90 / 110 / 130 / 150 (+60% mocy umiejętności)

Maksymalne obrażenia: 140 / 180 / 220 / 260 / 300 (+60% mocy umiejętności)

Czas odnowienia: 0.5 / 0.4 / 0.3 / 0.2 / 0.1 sekundy

Zasięg: 475
e) Ostatnie tchnienie (R)

Yasuo teleportuje się do pobliskiego przeciwnika wyrzuconego w powietrze, unieruchamiając go i wszystkich pobliskich (wrogów w zasięgu 400 od głównego celu) znajdujących się w powietrzu na 1 sekundę i zadaje im obrażenia - Umiejętności | Yasuo | League of Legends - League of Legends - poradnik do gryYasuo teleportuje się do pobliskiego przeciwnika wyrzuconego w powietrze, unieruchamiając go i wszystkich pobliskich (wrogów w zasięgu 400 od głównego celu) znajdujących się w powietrzu na 1 sekundę i zadaje im obrażenia.
Gdy Yasuo wyląduje, zyskuje przebicie pancerza wynoszące 50% na 15 sekund przeciw dodatkowemu pancerzowi przeciwnika.
Obrażenia fizyczne : 200 / 300 / 400 (+150% premii od obrażeń ataku)

Czas odnowienia: 80 / 50 / 30 sekund

Zasięg: 1200

 

4) Jakie summoner's spells używamy na Yasuo?

Na Yasuo polecam flesh i ignite. 

Lol Flash Icon #295890 - Free Icons Library

Taric Build Guide : The Diamond Meme :: League of Legends Strategy ...

 

5) Jak grać Yasuo? 

Teraz przejdziemy do części trudniejszej. Jak zagrać Yasuo żeby nie przegrać. Na początku nie radzę grać rankedów jeśli dopiero kupiłeś Yasuo. Polecam zagrać z 5 normalów i zobaczyć jaki poziom prezentuje Yasuo i jak działają jego umiejętności, zapoznać się z nimi. Jaka jest mechanika i jak się nim w ogóle gra. Na początku warto jednak skupić się na farmieniu do lvl'a 6. Dlaczego? Moim zdaniem Yasuo wtedy jest bardzo mobilny, posiada wtedy każdy ze swoich skillów. Wtedy możecie próbować schodzić na inne linie i pomagać. Obijać możecie przeciwnika przed 6 lvl, ale polecam obijać go z Q i starać się używać E i Q na miniony kiedy przeciwnik jest w pobliżu. Kiedy już będziesz miał 3 podstawowe itemy i nawet dużo farmy będziesz mógł mniej więcej sam wchodzić w 2 lub 3, ale musisz podczas tego myśleć. Oczywiście nie wbijesz się w 3 osoby gdzie są 2 CC czyli stuny, podrzucenia. W TeamFight wystarczy, że będziesz się trzymał teamu i czekał na moment kiedy będziesz mógł podrzucić z Q jak największą ilość osób i ją ultnąć, lecz też są postacie które podrzucają, więc wtedy poczekasz aż on to zrobi. NIGDY NIE ULTUJ JEDNEJ OSOBY!!! Wyjątek jest wtedy kiedy ta osoba jest feed i jest papierem (mało HP) tanków się nie opłaca ultować. 

 

6) Jaki build? 

Początkowy itemek:

Ostrze Dorana | League of Legends Wiki | Fandom MIECZ DORANA

Mikstura Zdrowia | League of Legends Wiki | Fandom 1x POTKA

 

 

 

Build:

LoL Teamfight Tactics Statikk Shiv TFT Item | Stats, Champions ... STATIK

Nagolenniki Berserkera | League of Legends Wiki | Fandom BUTY BERSERKERA

LoL Teamfight Tactics Infinity Edge TFT Item | Stats, Champions ... INFINITY EDGE

Krwiopijec | League of Legends Wiki | Fandom KRWIJOPIJEC

Lodowy Młot | League of Legends Wiki | Fandom LODOWY MŁOT

Anioł Stróż | League of Legends Wiki | Fandom ANIOŁ STRÓŻ

 

7) Podsumowanie:

Nie opłaca się grać Yasuo agresywnie przed 6 lvl. Pograj ofensywnie (raz deff raz agresywnie) i będzie dobrze. Po 6 lvl roamuj i pomagaj zdobywać cele Jungle (smoki, heraldy, barony). Graj z głową!!!

 

Dziękuje za uwagę! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...