Skocz do zawartości
  • Utwórz nowe...

[Recenzja] Ty

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• Moderator

you.png.63adbb70432951ac2a578775ea6a8f5e.png

Serial “Ty” został stworzony na podstawie bestsellerowej książki Caroline Kepnes. Na platformę Netflix pierwszy sezon, liczący dziesięć odcinków, trafił 26 grudnia 2018 roku. Już od samego początku ekranizacja ta cieszyła się dużą popularnością, co z kolei skutkowało wydaniem drugiego sezonu dokładnie rok później (26 grudnia 2019 roku) 

Akcja rozpoczyna się w nowojorskiej księgarni prowadzonej przez naszego głównego bohatera- Joego Goldberga. Jest to przeciętny, bardzo oczytany mężczyzna, nie wzbudza podejrzeń, potrafi również idealnie naprawiać książki. Dwudziestokilkulatek jest inteligentny, analitycznie podchodzi do życia i raczej nie dopuszcza do niego nieznanych osób, a jeśli tak, to przed poznaniem wnikliwie obserwuje i przeszukuje dostępnych informacji, na temat danego człowieka. 
Któregoś dnia do miejsca jego pracy przychodzi nieznajoma o blond włosach- Guinevere Beck. Jest to młoda, zagubiona studentka, która aspiruje na przyszłą pisarkę. Postać Beck to obraz współczesnej dziewczyny uzależnionej od social mediów. Próbuje żyć na pokaz oraz otacza się fałszywymi przyjaciółkami.

you2.png.383d5c102889a50e2cf9fa592a0707d9.png

Jej postać od razu przykuwa wzrok mężczyzny. Podczas płatności, za pomocą karty kredytowej Joe odczytuje dane i następnie odnajduje ją w sieci, gdzie zdobywa wiele informacji na jej temat. Następnie zaczyna śledzić Beck i jej znajomych, staje się ich cieniem. Kreuje on wizję szczęśliwej przyszłości, w której są razem. Ich znajomość szybko nabiera tempa, niczego jednak nieświadoma kobieta zakochuje się w niebezpiecznie obsesyjnym księgarzu. 

Narratorem jest główny bohater, dzięki czemu poznajemy co siedzi mu w głowie i jak bardzo jest to niekiedy chore. Cały czas słyszymy jego myśli, analizę sytuacji i komentarze do wielu wydarzeń. Widzowie przez cały sezon są rozdarci, z jednej strony widzą starania człowieka, który chce być szczęśliwy. Obserwujemy jak troskliwy i opiekuńczy może być dla ukochanej i Pako, młodszego sąsiada, który ma problemy rodzinne. Potem momentalnie bańka pęka i wszystkie pozytywne emocje psują kolejne, odrażające czyny, których się dopuszcza. Potrafiąc nawet eliminować przeszkody stojące na drodze do szczęścia jego związkowi z Beck. 

you3.png.c3ee5dc4a8c47fec17dd1f8d8db2b00c.png

Podsumowując podobało mi się wiele rzeczy, począwszy od gry aktorskiej niektórych bohaterów, na przykład Penna Badgleya jako Joego Goldberga. Drugim, ważnym dla mnie aspektem był soundtrack, który idealnie pasował do poszczególnych scen, nadając im klimat oraz emocje jakie wtedy towarzyszyły postaci czy też mojej osobie podczas oglądania. Zauważyć można również ładne, nowojorskie ujęcia oraz ogólną produkcję wykonaną na bardzo wysokim poziomie technicznym. 

Jest to na pewno specyficzny tytuł, dla niektórych może nawet wydawać się banalny. Lecz w moim odczuciu był bardzo dobry, budował napięcie, nie byłam pewna co się następnie wydarzy. Po obejrzeniu całego, pierwszego sezonu w dwa dni można wydedukować, że jest wciągający. Skłania on także do refleksji, pokazuje, że powinniśmy dbać o swoją prywatność i przestrzegać tego jak wiele zamieszczamy w sieci. Nie bez powodu wybrałam go na moją pierwszą recenzję, serial ten jest jednym z moich ulubionych tytułów. Osobiście czekam niecierpliwie na kolejny, trzeci sezon, który ma się ukazać końcem tego roku. 

Link do zwiastunu: https://www.youtube.com/watch?v=0ggrXU91Ojw&ab_channel=NetflixPolska

• Kufel piwa 5
  • Kieliszek wódki 2
  • Lampka wina 4

1.png.93ba1ba7b0810ea40c1a09dc60e8e247.png

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.