Skocz do zawartości

przyjęta Kilka szybkich przemyśleń? :)

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :D

Przychodzę do Was ze świeżym spojrzeniem na serwer. Obecnie na sieci mamy 2 serwery Only Mirage. Mirage#1 jest praktycznie pełny przez cały dzień, jest na nim pełno adminów oraz zainteresowanie jest ciągle ogromne. Mirage#2 mam wrażenie, że poszedł troszkę w odstawkę przez graczy. Może to dlatego, że jest bardzo podobny do głównego serwera i ludzie wolą grać przy pełnym serwerze? :) 

Pierwsze co mi przyszło do głowy, to może przerobienie kilku rzeczy, aby oba serwery różniły się od siebie i każdy był w swój sposób charakterystyczny! :D

Pierwsze co według mnie można zmienić, to vip? Bo czemu nie? :P 2 różne serwery, 2 różne vipy, tu i tu coś dla każdego :)

Moja propozycja vipa:
- Runda pistoletowa (zabranie kevlara) 
- Ustalenie stałego hp (100)
- Zestaw granatów (molo + flash + smoke)
- Strzykawka lecząca (30-50) naszego HP, (jednakże zabójstwa wtedy nie dawałyby nam HP)
- Zestaw broni dla CT i TT ten sam: Główna broń (ak47, awp, m4a1s, m4a4) i pistolet, które są darmowe, ale za to zabieramy dodatkowe pieniądze za zabójstwa.
- Prędkość poruszania vipa zmieniłbym na standardową dla każdego, albo chociaż zmniejszyć od tej co jest na mirage#1
Resztę obecnych rzeczy bym zostawił. Myślałem o dodaniu dobule jumpa kosztem strzykawek, co dałoby faktyczną różnicę między tym vipem, a vipem z Mirage#1.. Ale to chyba gracze musieliby się wypowiedzieć. 

Oczywiście to TYLKO moja propozycja z którą proszę dyskutujcie! Po to ona jest :)

Prócz zmiany vipa, która w jakiś sposób charakteryzowałaby Mirage#2 myślałem o dodaniu kilku małych zmian, które też by odróżniały serwer. ;D

Pierwszą rzeczą jest dodanie wyświetlanego dmg. Gracz na środku ekranu widziałby, ile komuś zadał obrażeń, czy to z broni czy z granatów. (oczywiście, możliwość włączenia/wyłączenia tego jak w przypadku kamery pośmiertnej).

Drugą rzeczą jest komunikacja. Obecnie system komunikowania jest taki jak na mirage#1? Skoro serwery miałby się różnić, to czemu by nie dać komunikowania standardowego z meczów turniejowych? Tzn. Nasi sojusznicy słyszą nas cały czas, nie tylko 7 sekund po śmierci, ale za to nie słyszymy przeciwników, co zabierze dużooo hałasu po śmierci. 

Trzecią i wydaje mi się najważniejszą rzeczą jest otworzenie szybkiej rekrutacji. Z tego co sprawdzałem, obecnie na serwerze jest 2 administratorów + właściciel. Jeżeli chcemy przyciągnąć graczy, ta ilość powinna być troszkę większa, aby miał kto pilnować serwera i porządku na nim. Każda para rąk się przyda? :) Sam z kilkoma osobami myślałem nad przejściem z Mirage#1 na #2. Uważam, że rozkręcenie tego serwera powinno byś w naszym interesie! 

To są tylko moje propozycje, które być może zachęciłyby graczy aby grać na obu serwerach, a być może i przyciągnie nawet więcej ludzi :)

Pozdrawiam i miłego dnia życzę! 

Edytował/a przez GALAXER
  • Kufel piwa 1
  • Kieliszek wódki 1
  • Lampka wina 1
  • Szklanka lemoniady 2

• Opiekun Mirage
Napisano (edytowany)

Vip mega, dodałabym także nade do zestawu oraz prędkość bym tylko zmniejszyła:D

Reszta jest również na plus, może także bym zostawiła rozmowy CT z TT po śmierci :P

Ogólnie jak najbardziej jestem na TAK :pepeLove:

Dobrym pomysłem jest dodanie także rsów bo tak cicho, wyłączenie ograniczenia zakupu broni do ilości 2, ponieważ dobrze jest czasem dropnąć prawie całej drużynie bronie oraz dodanie różnych komend dla vipa i gracza :D 

No i mega plus za rozgrzewkę :P 

Edytował/a przez Keri
  • Kufel piwa 1
  • Kieliszek wódki 1
  • Lampka wina 1

Nie wiem czy się mogę wypowiedzieć, bo na #2 nie gram, ale gram na FFA od kilku lat i z doświadczenia mogę powiedzieć, że wszystko na o czym napisać Galaxer + oprócz doublejumpa oraz pokazywania zabranego dmg. Doublejump, wiadomo bardzo OP, a z dmg sprawa wygląda tak, że rzucisz głupiego nejda do apartów i już wiesz co i jak, a wielu graczy lubi grać snikibiki. Molo do Vipa też chyba zbędne, chociaż już i tak gra na serwerach wygląda tak, że CT musi pchać, bo TT z respa nie wychodzi, a dodatkowe dajmy na to 10 molo na stronę tylko by to pogorszyło. Bardzo dużą robotę robi komunikacja z graczami po śmierci, nie oszukujmy się, ale wiele osób przychodzi na serwer również po to, żeby pogadać z ludźmi, a taka możliwość po śmierci jest jak najbardziej na plus.

• Kufel piwa 1
  • Szklanka lemoniady 1

18 minut temu, TOM3KK napisał:

Ale skoro vip ma mieć 100hp i nie ma być trochę szybszy to czym ma się ta ranga wyróżniać wtedy?

Ja tylko chciałbym zauważyć, że jest kilkadziesiąt opcji na zrobienie vipa.  Nie musimy sugerować się moja propozycją ;)

Uważam po prostu, że kopiowanie serwera OnlyMirage#1 tylko dlatego, że tamten jest pełny aby ludzie mieli gdzie grać jest słabe. 

Jak widać nie tylko ja tak myślę, bo grałem tam kilka dni i więcej niż 9 osób na nim nie było(w tamtych momentach).

Oczywiście jest opcja, że Tobie czy właścicielowi to odpowiada, wtedy już to wasza sprawa :D

• Kufel piwa 1

• Opiekun Mirage

Pozwolę sobie przedstawić różnice vipó'w w tabelce, ponieważ myślę, że tak będzie przezroczyściej i więcej różnic się dostrzeże :)

VIP MIRAGE 1

VIP MIRAGE 2

Kamizelka + hełm

Zaczynanie jak każdy zwykły gracz na pistoletówce, potem od 2 rundy kamizelka + hełm

Zakup broni drużyny przeciwnej

Zestaw broni od 3 rundy do wybory (broń Głowna + Pistolet)

Granaty HE i Smoke

Zestaw 4 granatów (He, smoke, molo, flesh)

6hp za hs 3hp za fraga

Robotę tu robić będzie strzykawka

105hp i strzykawka +20hp

100hp i strzykawka +30-50hp

Kasa za fragi i bomby

Kasa za fragi i bomby – może ale nie musi być Vip przy zestawie i tak będzie miał dużo kasy, by móc rzucać innym graczom

Zwiększona prędkość poruszania się

Zwiększona prędkość poruszania się ALE mniejsza niż na OM1

Reszta "bajerów" jak defuse, !tag, !vipy, ping itp taka sama jak na OM 1 

Edytował/a przez Keri
  • Kufel piwa 1
  • Kieliszek wódki 2

Minął tydzień prawie od zaczęcie tego tematu, może ktoś się tym w końcu zainteresuje? :)

Bo póki co to widzę, że macie wyjebane w graczy na Mirage#2 :) 

• Kieliszek wódki 2

Dnia 7.02.2021 o 20:01, GALAXER napisał:

Mirage#2 mam wrażenie, że poszedł troszkę w odstawkę przez graczy. Może to dlatego, że jest bardzo podobny do głównego serwera i ludzie wolą grać przy pełnym serwerze?

Nie od razu Rzym wybudowano. To nie jest cs 1.6, że wykupisz stawkę 100 zł dziennie i serwer będzie full serwer. Trzeba trochę cierpliwości.

Pierwsze co według mnie można zmienić, to vip? Bo czemu nie? :P 2 różne serwery, 2 różne vipy, tu i tu coś dla każdego :)

Moja propozycja vipa:
- Runda pistoletowa (zabranie kevlara) 
- Ustalenie stałego hp (100)
- Zestaw granatów (molo + flash + smoke)
- Strzykawka lecząca (30-50) naszego HP, (jednakże zabójstwa wtedy nie dawałyby nam HP)
- Zestaw broni dla CT i TT ten sam: Główna broń (ak47, awp, m4a1s, m4a4) i pistolet, które są darmowe, ale za to zabieramy dodatkowe pieniądze za zabójstwa.
- Prędkość poruszania vipa zmieniłbym na standardową dla każdego, albo chociaż zmniejszyć od tej co jest na mirage#1

1. Na nie

2. Na nie

3. Dostaje HE i smoke a potem gracz sobie wybiera czy chce grać z 2 flashami czy z 1 flashem i molotovem

4. Na nie.

5. Na nie - VIP nie miałby wtedy w ogóle ekonomii.

6. Na nie.

Pierwszą rzeczą jest dodanie wyświetlanego dmg. Gracz na środku ekranu widziałby, ile komuś zadał obrażeń, czy to z broni czy z granatów. (oczywiście, możliwość włączenia/wyłączenia tego jak w przypadku kamery pośmiertnej).

To jest prawie jak wh. Idealnie wyjaśnił @50cent.

Dnia 7.02.2021 o 22:41, 50cent napisał:

a z dmg sprawa wygląda tak, że rzucisz głupiego nejda do apartów i już wiesz co i jak

Drugą rzeczą jest komunikacja. Obecnie system komunikowania jest taki jak na mirage#1? Skoro serwery miałby się różnić, to czemu by nie dać komunikowania standardowego z meczów turniejowych? Tzn. Nasi sojusznicy słyszą nas cały czas, nie tylko 7 sekund po śmierci, ale za to nie słyszymy przeciwników, co zabierze dużooo hałasu po śmierci. 

Na nie. 7 sekund na info jest bardzo dobrą opcją. Gracz dostaje info nieżyjącego i może dalej skupić się na grze a nie słuchać rozmów nieżyjących (przypominam, że nieżyjący CT i TT mogą wtedy między sobą rozmawiać).

Trzecią i wydaje mi się najważniejszą rzeczą jest otworzenie szybkiej rekrutacji. Z tego co sprawdzałem, obecnie na serwerze jest 2 administratorów + właściciel. Jeżeli chcemy przyciągnąć graczy, ta ilość powinna być troszkę większa, aby miał kto pilnować serwera i porządku na nim. Każda para rąk się przyda? :) Sam z kilkoma osobami myślałem nad przejściem z Mirage#1 na #2. Uważam, że rozkręcenie tego serwera powinno byś w naszym interesie! 

Wkrótce zostanie otwarta.

Dnia 7.02.2021 o 21:29, Keri napisał:

Dobrym pomysłem jest dodanie także rsów bo tak cicho

Zostaną dodane.

Dnia 7.02.2021 o 21:29, Keri napisał:

wyłączenie ograniczenia zakupu broni do ilości 2, ponieważ dobrze jest czasem dropnąć prawie całej drużynie bronie oraz dodanie różnych komend dla vipa i gracza :D

Zostanie wyłączone ograniczenie.

Dnia 13.02.2021 o 12:49, GALAXER napisał:

Minął tydzień prawie od zaczęcie tego tematu, może ktoś się tym w końcu zainteresuje? :)

Bo póki co to widzę, że macie wyjebane w graczy na Mirage#2 :) 

Może po prostu nie miałem czasu aby siąść do tego?

Dodatkowo VIP otrzyma efekty [wow] przy spawnie oraz zostaną dodane nowe rangi:

ujIvHMS.jpg

Również nastąpi reset rang.

Wszystkie w/w zmiany prawdopodobnie wykonam dzisiaj w nocy.

• Kieliszek wódki 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

• Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Utwórz nowe...