Skocz do zawartości
  • Utwórz nowe...

Prośba o usunięcie funkcji grawitacji

Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o modyfikację pliku amx_parachute_vip.sma problemem jest funkcja gravitacji, gdy używamy spadochron, to powoduje błąd, ponieważ wyłącza grawitację dla innych postaci, np. Nemesis. Spadochron  po użyciu usuwa grawitację tą ustawioną na innych trybach, chciałbym, aby ktoś pomógł i usunął tą funkcje całkowicie z tego pluginu: amx_parachute_vip.sma by po użyciu nie resetowało grawitacji, ponieważ ustawia standardowe skoki, gdy skaczemy:D pomoże ktoś ? 

Edytował/a przez Zohan

• Właściciel Sieci

Bardziej chaotycznie tego postu chyba się nie dało napisać.

Tak czy siak to co chcesz osiągnąć jest proste do zrobienia - pobieraj sobie jaką grawitację ma gracz przed użyciem spadochronu i taką mu przywracaj. Obecnie w kodzie masz stałe wartości zrobione - i to nie jest jak napisałeś błąd, tylko tak masz zapisane w kodzie.

Robota na dwie minuty, dla kogoś bez znajomości to robota na 10 minut z dokumentacją.

Zmiany musisz zrobić w funkcji z linii 373.

• Kufel piwa 3
  • Kieliszek wódki 2

• Head Administrator
24 minuty temu, Zohan napisał:

ponieważ wyłącza grawitację dla innych postaci, np. Nemesis

Jak dobrze pamiętam to był chyba zrobiony taki spadochron przeznaczony dla serwerów typu zombie (np: Zombie Plague). U wujka google powinieneś znaleźć.

• Kufel piwa 3

76561197963567575.png

1 minutę temu, Vakos napisał:

Jak dobrze pamiętam to był chyba zrobiony taki spadochron przeznaczony dla serwerów typu zombie (np: Zombie Plague). U wujka google powinieneś znaleźć.

Wolę ten sprawdzon, ponieważ pobierałem tamte i cvar: parachute_fallspeed kijowo w nich działa, a tutaj w tym działa idealnie na tyle ile ustawimy :P 

• Head Administrator
8 minut temu, Zohan napisał:

a tutaj w tym działa idealnie na tyle ile ustawimy :P

Zawsze można przenieść kod do innego pluginu :kappa:

W takim razie skorzystaj może z podpowiedzi od @Brawurowybądź może sprawdź z niżej podanego spadochronu zrobionego na ReAPI - może akurat będzie to ten który będzie ci odpowiadał i działał tak jak chcesz:

• Kufel piwa 2

76561197963567575.png

1 godzinę temu, Brawurowy napisał:

Robota na dwie minuty, dla kogoś bez znajomości to robota na 10 minut z dokumentacją.

Ja się nie znam na edycji pluginów. Mógłbyś spróbować usunąć całkowicie reset grawitacji po użyciu i wylądowaniu ? Bardzo prosze.. wrzucił byś mi tutaj, a ja bym skompilował i sprawdził wtedy czy będzie śmigać jak należy 

• Właściciel Sieci

W ten sposób się niczego nie nauczysz, a obecnie nie zrobisz dobrego serwera nie będąc w stanie samodzielnie zrobić tak prostych zmian.

Musisz użyć tej funkcji https://amxx.pl/dokumentacja/f977/get-user-gravity i zrobić sobie jakąś zmienną w której będziesz trzymał grawitację gracza per id a potem ją podstawiać w funkcji którą dałem w miejsce set_user_gravity jako drugi parametr.

Spróbuj samemu coś z tego co napisałem skleić. Jak ogarniesz dla samego siebie taką podstawę to potem Ci będzie łatwiej przy prowadzeniu serwera.

• Kufel piwa 2
  • Kieliszek wódki 2

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
 Udostępnij

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.